Yeni Sezon Raylı Dolap Modelleri


Cİhan Karalar - Mayıs 25, 2020 - 0 comments

Evinize eşya alırken yaptığınız en büyük hata; eşyanın güzelliğine aldanarak fonksiyonel olup olmamasına hiç dikkat etmemektir. Oysaki ev dekorasyonunda ilk şart görselliğinden iki kat daha fazla işlevi olan mobilyalar tercih edebilmektir. Elbette ki seçtiğiniz mobilyanın veya eşyaların rengi, biçimi, ortama uyum sağlaması çok önemlidir. Fakat ondan daha önemli olan durum; eşyanın evde fazla yer kaplamadığı halde fazlaca işlevsel olmasıdır. Bahsettiğimiz özelliklere sahip birçok eşya sıralayabiliriz fakat biz bugün sizlere raylı dolap sistemlerinden bahsedeceğiz. Yeni sezon raylı dolap modelleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz çünkü şimdi sizlere raylı dolapların kullanım alanları ve özellikleri hakkında bilgiler sunacağız.

Raylı dolap modelleri evlerimizde birkaç yerde kullanılabilirler. Bu yerlerden ilki elbette ki yatak odalarımızdır. Yatak odası haricinde çocuk odaları ve giyinme odası olarak dekore edilen bölümde de kullanılabilirler. Birde evlerin girişinde yani antrelerde vestiyer olarak raylı dolaplar kullanılabilir. Raylı dolaplar bu ismi sadece kapakları raylı olduğu için almazlar. Ray sistemleri kapakta elbette ki vardır ama dolabın iç dizaynı sırasında da ray sistemleri kullanılmıştır. Böylelikle çok daha rahat bir kullanım imkanı sunarken alan daraltmazlar ve daha çok depolama imkanı sunarlar. Hanımlar dolap kullanmanın sıkıntılarını çok daha iyi bilirler. Dışa açılan dolap kapakları yatak odasının en büyük sıkıntısını teşkil eder. Çünkü odayı bu sorunu göz önüne alarak dekore etmek zorunda kalırlar. Hele birde yatak odası küçük metrekareye sahip ise, yatak ile diğer mobilyalar arasına sıkışıp kalan dolabı nerede konumlandıracağınıza bir türlü karar veremezsiniz. İşte böyle zamanlarda raylı dolapları daha çok ararsınız. Sürgülü kapıları sayesinde yatağınızın uç kısmına da koysanız yan tarafta da kullanmak isteseniz gayet şık duracaklardır.

Dolap yüzeyinin ayna ile kaplı olması ise bayanların en sevdiği özelliklerinden birisidir. Fakat en ilgi çekici ve kullanışlı kısmı neresidir diye sorarsanız; kesinlikle iç dizaynı derim. Ray dolapların iç aksanları tüm ihtiyacınıza karşılık verebilecek kadar ince bir sistemle donatılmıştır. Dolap içi kullanışlı çekmeceler, özel eşyalarınızı depolamak için en uygun bölmelerdir. Pantolonlarınızın kırışmaması için tasarlanmış ve ray sistemi ile dolabın dışına çekilebilerek rahatlıkla kullanılabilen pantolon askılıkları ise görülmemiş bir rahatlık sunar. Ayrıca ray dolapların iç kısmında çok sayıda bölme kullanılarak eşyalarınızın birbirine karışması da önlenmiştir. Asansör sistemleri sayesinde ulaşamadığınız üst raf bölmelerini ayağınıza getiren raylı dolaplar, konforlu bir şekilde kullanabileceğiniz türde tasarlanmışlardır.

Askıda kullandığınız kıyafetleriniz çoğunlukta ise kendinize özel bir raylı dolap tasarlattırabileceğiniz firmalar vardır. İç aksanını kendiniz belirleyerek özel sipariş edebileceğiniz ray dolap sistemlerinin en güzel yanı, dilediğiniz ölçüde ve renkte sipariş edebilmenizdir. Tabii eğer vakit kaybetmek istemiyorsanız dilediğiniz ebatta ve renkte hazır ray dolap modeline internetten bir tık ile ulaşabilirsiniz. Yeni sezon ray dolap modellerinin en sevdiğim özelliklerinden birisi de askı bölmelerinin yan olarak değil de düz olarak tasarlanmış olmasıdır. Böylelikle dolabınızı açtığınız zaman en sevdiğiniz kıyafeti ilk sırada bulabiliyorsunuz. Ayrıca kendinizi bir mağazada reyonlara bakıyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz. Odanızın renk uyumuna dikkat ederek seçtiğiniz bir ray dolap ile yatak odanızı veya evinizin giriş kısmını çok şık bir mekan haline getirebilirsiniz. Eğer raylı dolap modeli yatak odasında tercih edilecekse dış kapakların yüzeyinin ful ayna ile kaplı olması bile söz konusu olabilir. Bilindiği üzere odada ayna kullanmak, daha geniş bir mekan algısı oluşturmanın ilk yoludur. Ray dolap modelleri sayesinde dekorasyon hilelerini evinize daha hızlı bir şekilde dahil edebilirsiniz.

Daha fazla raylı dolap modellerini görmek için tıklayınız. 

Related posts

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir