Kişiye Özel Ray dolap ve Giyinme Odası


Cİhan Karalar - Mayıs 25, 2020 - 0 comments

Kıyafetlerin özenle saklanması, korunması ve muhafaza edilmesinde en az sizin kadar önem verdiğimiz diğer başka bir konu da giyinme odası ve odada ki dolap sistemidir.

Özellikle yatak odalarımızın geniş ve ferah olmasını istediğimizden, ray dolap kurtarıcımız olmaktadır. Mümkün olduğunca fazla eşyayı sığdırdığımız giyinme odası tüm eşyaların özellikle kılık kıyafetlerin toplandığı alandır. Yatak odasına yakın yerde bulunması, daha kısa sürede hazırlanılmasına, ya da kıyafet seçiminin hızlanmasına sebep olmaktadır. Özellikle çalışan ve sabah erken hazırlanıp evden çıkmak isteyen bireylerin, ya da zevkli, modayı yakından takip edip kendi kombinasyonlarını oluşturmayı sevenlerin en sevdiği alanlar giyinme odaları olmaktadır. Uzun boy aynaları sayesinde, kıyafetlerinin özelliklerine daha çok dikkat etmeleri, yakışan veya uyum sağlamayan parçaların değiştirilmesine olanak tanımaktadır.

Pahalı kıyafetlerin, özenle korunup muhafaza edilmesini sağlayan giyinme odası belli zamanlarda havalandırılabilir özelliklere de sahiptir. Açıkta kalmayan veya nem, rutubet, toz gibi etmenlerden korunmayı sağlayan ray dolap sıkışıklığı ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Kapaklarının rahat açılabilir oluşu, sürgülü dolap özellikleri sayesinde daha rahat ve geniş ortamlarda hareket etmeyi sağlamaktadır. Ray dolap sürgülü mekanizması sayesinde sağ ve sol kapıların iç içe geçmesini, hızlı açılıp kapanmayı da sağlamaktadır. Dolap iç kısımları, kullanım açısından kapaklılara göre birkaç santim daha geniş özelliktedir. İç çekmeceler veya özel bölümler, şahsi ya da özel eşyaların saklanması için tasarlanmıştır.

Kullanan kişi sayısına ya da eşya durumuna göre, sürgülü dolap birkaç kapılı dolap genişliğinde de olabilmektedir. Geniş ve ferah evlerin yapısı da düşünüldüğünde, dolapların geniş ve büyük olması, daha fazla eşyanın ortalıktan toplanması, ya da düzgün bir şekilde muhafaza edilmesine sebep olmaktadır.

 Sürgülü dolap doğru ve düzgün zemine oturtulduğu müddetçe ömürlük bir kullanıma sahiptir. Dolap kapaklarının rayına oturmasını ve hareketinin akıcı olmasına sebep olacaktır. Özellikle dolap içinde yapılan temizliklerde ray veya sürgü kısımları kendi özel koruyucu bakım yağı ile temizlendiğinde, uzun yıllar kullanım özelliği taşımaktadır.

Çeşitli renklerden oluşması, kişisel zevklere bağlılığı, farklı model ve fiyat gruplarından oluşmasına sebep olmaktadır. Çeşitli mobilya tasarımları, farklı kombinlerle zenginleştirilerek piyasaya sunulduğundan, her bütçenin alım gücüne göre ürün bulmak mümkündür.

Related posts