İtalyan Tarzı Yatak Odaları


Cİhan Karalar - Mayıs 25, 2020 - 0 comments

İtalyan Tarzı Nedir ?

Güncel mobilyalarda artık çok sık karşılaştığımız İtalyan tarzı nedir? İtalyan tarzı mobilyaları incelediğinizde klasik ve sade tarz olduğunu dikkat etmişsinizdir. İtalyan tarzında çok renk karmaşası bürümez gözlerinizi tam tersi asillik ve duruluktan yana olan bu tarz mobilyalara ek olarak tarımsal motiflerde eklenerek bir bütünlük sağlar.

İtalyan Tarzı Yatak Odaları

Yatak odamız bizi özel hissettirir bu yüzden yatak odanızı dekore ederken daha çok ilgili olmaya özen gösteririz. Yatak odamız bize hitap ettiği için daha çok ferah, göz yormayan renkler tercih ederek dekore ederiz. İşte tam bu noktada olaya İtalyan tarzı yatak odaları fikirleri geliyor aklımıza. İtalyan tarzında mobilyaların sade ve asil olduğu için ferah bir ortam yaratarak sizi dinlendirecektir. Güne huzurlu başlamak için iyi bir uyku nasıl gerekliyse, iyi bir uyku için de size konforlu yatak odası gerek. Evet sadeliğe dayalı bir yatak odası düşündüğünüzde yalın olarak düşünebilirsiniz. Bu sizler için düşündürücü, dezavantaj olarak görülebilir fakat İtalyan tarzı yatak odaları günümüzdeki en son teknolojiye ayak uydurarak etkileyici bir görünüme sahip oluyor.

Yatak odanızın bütünlüğü maalesef sadece mobilyalarınızla bitmiyor. Siz odanızda bu sadeliği yakalamışken diğer ince detaylarla bu sadeliği bitirebilirsiniz. Perde seçiminiz desenli veya renkli modellerden yanı sıra desensiz, düz açık tonlarda bir renk ile kullanırsanız mobilyalarınızla daha uyum içerisinde olacaktır. İtalyan tarzda renk konusunda beyaz,gri ve siyah renkler hakimdir. Yatak odanızı zengin göstermek isterseniz yatak başlığınızı özenle seçebilirsiniz. Yatak odasında olmazsa olmazlarımızdan en çok takıldığımız gardroplardır. Hem odanızda ki diğer bütünlüğe uyum sağlamaları hem de kullanış bakımından fonksiyonel olmalıdır. Sadeliğe uyumlu olması açısından çok büyük olmayacak şekilde açık tonlarda veya aynalı bir seçim yapabilirsiniz. Sürgülü model kullanarak kullanış bakımından daha etkili bir hale getirebilirsiniz. Yatağınızın iki ucuna kullandığınız komodinlerle yatak odanızı daha da hoş bir hale getirebilirsiniz. Komodinlerinizin üstüne koyacağınız klasik odanıza uygun gece lambaları veya modern aksesuarlarla süsleyebilirsiniz. Böylece yatak odanızı uyumlu bir düzen içerisine sokarak fevkalade bir görünüm elde edebilirsiniz.

Related posts