Salonlarda Tuğla Cam ve Tuğla Duvar Dekorasyonu


Cİhan Karalar - Mayıs 25, 2020 - 0 comments

Evinizin  dekorasyonunu değiştirmeyi düşünüyorsunuz. Hangi tarzda dekorasyon yapacağınızı belirlediniz ama vazgeçemediğiniz ya da çok beğendiğiniz tuğla cam veya tuğla duvarlar sizin seçtiğiniz dekorasyona uyum sağlıyor mu düşünceleriniz mi var ? Siz rahat olun tuğla cam veya tuğla duvar dekorasyonu hangi tarzda dekorasyon olursa olsun uyum sağlar. Klasik, modern, vintage, iskandinav ne tarz olursa olsun tuğla cam ve duvarlar  dekorasyonunuza uyum sağladığından gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz. Tuğlalar eskiden tadilat masrafları yüzünden sıva ve boya olmadan sade tuğla şeklinde kullanılırdı. Şimdi o tuğlalar günümüzde dekorasyonlarda önemli bir rol oynayan ürün haline geldi. Çok talep görmesi sonucunda tuğla cam ve tuğla duvar olarak bir çok model ve renk yelpazeleri geniş tutularak iyi bir seçenek olarak bize sunuldu.

Evinizin her odasında oturma odası, mutfak, yatak odası veya koridorunuzda kullanabileceğiniz tuğla cam ve duvarlar eviniz ne kadar modern olursa olsun eski bir estetik hava katarak farklı tarzı ortaya koyar. Ayrıca tuğlaların önemli bir özelliği olan duvarlar nefes aldığı için ortamdaki nem oranını eşitler. Tuğlaların yazın serin, kışın sıcak tutma özelliği insanlara rahatlık verir. Odalarınızın alanlarına göre geniş , dar veya ışık alan, karanlık gibi odalarda tercihlerinizde biraz daha dikkat etmeniz gerekir. İşte dikkat edeceğiniz o noktalar. Dar veya fazla ışık almayarak karanlık kalan odalarınız için tuğları beyaz gibi açık tonlara boyamanızı öneriyoruz. Aksi takdirde basık dar ve karanlık odalarda koyu renkli tuğlalar mağara gibi görüntü verir. Tuğla aslında başlı başına bir dikkat çekici aksesuardır cam, metal ve ahşapla bir araya gelince bu tuğla tarzına çok güzel uyum sağlayabilirler.

Koyu renk tuğla modeli kullanmayı düşünüyorsanız da bunun yanı sıra zeminin açık ton olması, açık renk mobilyalar ve et bitkileriyle ortamı daha fresh bir mekan haline getirebilirsiniz. Odanızı bir bütün halde tuğlayla kaplamak zor olabildiği için aksesuarlarla dekore edebileceğiniz bir duvar veya günümüzde ısıtma amacıyla olsun dekoratif estetik görüntüsüyle olsun şömine arkası duvarlarda sıklıkla tercih edilir.

Cam tuğlalar ise genellikle ışığı daha iyi almak için veya renkli cam tuğlaların ortama daha enerjik hava katıp evin ışıltısı artsın diye kullanılır. Cam tuğlaların mutfakta kullanılmaları genel amaçları ışığı içeri daha iyi alıp aydınlık bir ortam yaratmak içindir. Banyolarda cam tuğla uygulaması pencerelerin yanı sıra duşa kabin bölmelerinde karşımıza çıkar. Cam tuğlalar hem içeriyi göstermez hemde, içeriye ışık verirler. Bahçe dekorasyonunda da pek sık karşılaşmadığımız ama güzel tasarlanan örnekler karşımıza çıkmaktadır. Bahçe dekorasyonunda kullanıldığı alanlara örnek olarak çitlerle kaplı yerler yerine cam tuğlalarla kaplayarak dekore etmek bahçenize parıltı katar. Günümüzde de sık tercih edilen american mutfakta ise salondan her tarafı olmasa da mutfağın belli bir kısmını cam tuğlarla kapatabilirsiniz. Cam tuğlaları da son olarak kapılarda da rastlarız. Kapıların üst veya yan bölmelerinde kullanılan cam tuğlalar karanlıkta kalan kirişleri aydınlatma bulunan bir çözümdür. Eğer sürekli kullanmadığınız bir evinizin kapısını cam tuğla döşemekte pek iyi bir fikir olduğu söylenemez. Cam tuğlalar kırılmaz olmadığı için iyi bir tedbiriniz yoksa kullanmanızı tavsiye etmeyiz.

Related posts