Country Tarzı Dekorasyon Nedir


Cİhan Karalar - Mayıs 25, 2020 - 0 comments

Evinizin dekorasyonu günümüzdeki modern  anlayışına hakim olsun isteyip hemde yöresel zevkten vazgeçemiyor musunuz? Sıradanlıktan sıkılıp özgün bir tarz dekorasyon mu arıyorsunuz? O zaman Country tarzı tam size göre. Country tarzındaki amaç sadelik, rahatlıktır biraz modern bir duygusu olduğu gibi ağaç dalları, çiçekler, kareli ekoseler de yöresel bir tarzı da anımsatmaktadır. Bunların yanı sıra kullanılan pastel, sade ve mat tonlar sayesinde evinizde ruhunuzun huzurla dinlendiğini hissedeceksiniz. Doğanın eşsiz kesitlerini evinize taşıyarak daha farklı bir estetikle dekore edebilirsiniz. Country tarzı sadece mobilya üzerinde görülmez perdeler, halı, battaniyeler, çerçevelerle birlikte country tarzını bir bütün olarak ele alıp dekore etmeniz lazım. Country tarzı da değişiklik gösterebiliyor. American country tarzında mobilyalar olduğundan büyük ve kaba görüntüsüyle karşımıza çıkarken İngiliz country tarzında bu durum aksine ince oymalı ve daha zarif görüntüsüyle beden bulur. Fransız country tarzıda  romantik bir havaya bürünüyor.

Country Tarzı Salon Dekorasyonu 

Mobilya türünde metal kullanılmaz. Ahşap, ağaç türleri kullanılır bu ağaç türlerinde çeşitleri vardır. Sık tercih edilenler arasında ise meşe, kestane ve kayın ceviz ağacı türleri kullanılır. Bu ağaç türlerinde açık tonları kullanılarak tarzdan dışarı çıkılmamalı. Country tarzı insanı rahatlatan bir dekorasyon biçimi olduğu için açık tonlar, pastel ve  samimi renkler tercih edilmesi gerekir. Ağaç dalı, ekoseden kullanılan kumaşlı mobilyaların yanı sıra onlara eşlik eden açık tondaki perdeler, tüylü halılar, kumaşlara uygun vazolar ve koltuklarla bütünlük getirecek çiçekli yastıklar kullanılabilir. Bu bütünlük size huzur verirken evinizin biraz daha modern ve yöresel zevke dönüşmesinin sağlayacaktır.

Country Tarzı Yatak Odası Dekorasyonu 

Ev tekstillerinde dokuma kumaşları kullanmanızı öneririz. Keten, pamuklu, yün gibi kumaşlar mobilyalarınızı daha kullanışlı hale getirmektedir. Vintage aksesuarlar ve eşyaları kullanabilirsiniz ama bu aksesuarlarında sade olanları  tercih etmeye çalışın. Uzun zarif mumlar, kuş kafesleri, çiçekli, çizgili ve ekose desenli dantel örgüler kullanabilirsiniz. Bu aksesuarların yanı sıra topraktan ve seramikten yapılan dekoratif süsleri kullanarak ta yatak odanızdaki country tarzını taçlandırabilirsiniz.

Country Tarzı Mutfak Dekorasyonu 

En çok vakit geçirdiğimiz odalardan biri olan mutfak dekorasyonu önemli bir yer teşkil etmektedir. Zamanımızın büyük bir bölümünü burada harcadığımız için hem samimi hemde huzur vermeli. Peki ya bunu nasıl yapabiliriz? Tabiki de mutfağımızın dekorasyonu sayesinde yapabiliriz. Bu samimi sıcaklık dekorasyon için size önerimiz country tarzı mutfak dekorasyonudur. Country tarzında çok sık gördüğümüz eskitme tipi mobilyalar kullanabilirsiniz. Bu eskitme tipi mobilyalar günüme göre biraz daha modernize edilmiş halidir. Eğer country tarzı bir mutfak istiyorsanız teknolojik metal eşyalardan uzak durmanız gerekmektedir. Mutfak dolaplarınızı ahşap kullanarak estetik duygu elde edebilirsiniz. İnce dokunuşlara önem veriyorsanız eğer bu tarza bütünlük sağlayacak mutfak dolaplarınızın kulplarına da özen gösterebilirsiniz. Açık raflarda sergilenmiş mutfak eşyalarını da kullanabilirsiniz. Zebra veya stor perde yerine bütünlük sağlayacak floral desenli perdeler, düz yumuşak açık tonlarda perde kullanarak bu country tarzını yaşatabilirsiniz. Dekorasyonda hasır sepetler, bakır çömlekler ve testiler gibi el işi veya seramikten yapılan eşyaları kullanarak country tarzına hava katabilirsiniz.

Related posts

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir