Yeni Sezon Oturma Grubu Modelleri


Cİhan Karalar - Mayıs 25, 2020 - 0 comments

Oturma grupları bir evin can damarlarıdır. Günün bütün kötü enerjisini üzerinizden atmak için eve gelir gelmez kendinizi oturma grubuna zor atarsınız. Kendinize gelene kadar da oradan sizi kimse kaldıramaz. Hele bir de oturma grubunuz rahatsa değmeyin keyfinize. Fakat bir düşünsenize rahatsız edici ve sırtınıza batan bir oturma grubunuzun olduğunu. Ne kadar can sıkıcı değil mi?

İşte dekorasyon yaparken mobilya seçimi bu yüzden önemlidir. Siz mobilyanızın görselliği ile ilgilenirken bu yönünü hesaba katmayabilirsiniz ama aslında en çok ihtiyacınız olan kısım budur. Çünkü bir süre sonra gözünüz yeni mobilyalarınıza alışır ve aklınızda sadece rahatlığı kalır. Bu yüzden oturma gruplarını seçerken hayran olduğunuz ilk takıma yapışıp kalmamalısınız. Yeni sezon oturma grubu modelleri arasında hem göz zevkinize hem de rahatınıza hitap edecek harika seçenekler mevcuttur.

Evinizde en çok kullandığınız eşyalara kuşkusuz ki oturma gruplarıdır. Yeni sezon modelleri ile göz kamaştıran fakat bir o kadar rahatına düşkün kesime hitap eden oturma grupları ile ev dekorasyonunda çığır açacak bir dönem başlıyor. Rengarenk döşemeler, kullanışlı bir tasarım ve kolay temizlenebilen minderlere ihtiyacınız var ise yeni sezon oturma grupları ile bir an önce tanışmanızı öneririm. Çünkü bu üç mükemmel özelliği bir oturma grubunda bulabilmek eskiden hiçte kolay bir iş değildi. Ama artık hayal olmaktan çıkarak gerçeğe dönüştürülen tasarımlar sayesinde evleriniz ve siz rahat bir nefes alacaksınız.

Bir hanımın mobilya seçerken aradığı ilk özellik kolay temizlenebilir olmasıdır. Yeni sezon oturma gruplarında bu özelliği bol miktarda bulabiliyorsunuz. Leke tutmayan özel kumaşların yanı sıra, çıkarılıp çamaşır makinesinde kolayca yıkanabilen koltuk yüzlerine sahip oturma grupları, resmen hayatınıza sihirli bir dokunuş katıyor. Ayrıca bu döşemeler öyle iki günde yıpranarak solmuyorlar. Uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz kalitede olmaları ise cebinizin zarara girmesini önlüyor. Yüksek gövdelere sahip oldukları için alt kısımlarının temizliği de hanımlara yük olmuyor. Pratik bir şekilde temizleme imkanı bulabileceğiniz bu oturma gruplarına seçkin markaların bayilerinden ulaşabilirsiniz. Her zevke uygun bir şekilde en moda renklerle tasarlandıkları için seçim yapmanızı da oldukça kolaylaştıran oturma grubunuzu, dilediğiniz takdirde özel tasarım olarak bile yaptırabilirsiniz.

Mobilyanızın fonksiyonel olması kadar hoş bir şey daha yoktur. Yeni sezon oturma grupları size bu fonksiyonelliği altın tepsi içerisinde sunuyor. Gerek tek gerekse çift kişilik yatak olabilen koltuk sistemleri sayesinde evinize gelen misafirlerinizin rahat etmelerini sağlayabilirsiniz. Üstelik yan bölmelerini depo alanı yada masa olarak bile kullanabileceğiniz daha fonksiyonel tasarımlara da rastlayacaksınız. Eğer dekorasyon sırasında amacınız küçük bir oturma odasını büyük göstermek ise yeni sezon tasarımlar arasında harika seçenekler bulabilirsiniz. Açık renklerin ve pastel tonların cazibesinden faydalanarak tüm odalarınızda geniş ve ferah bir algı oluşturabilirsiniz.

Oturma grubu seçerken asla dikkat edilmeyen özelliklerden birisi de odanın aldığı ışık miktarıdır. Eğer oturma grubunuzu koyacağınız alan yeterince gün ışığı almıyor ise mutlaka açık tonlardan yana tercih etmelisiniz. Bu seçimi sakın temizliğini düşünerek koyu tonlardan yana yapmayın. Yukarıda da belirttiğimiz gibi yeni sezon oturma grubunuzu döşemeleri çıkartılıp makinenizde yıkanabilir şekilde tercih ederseniz asla temizlik sorunu çekmezsiniz. Açık renkler daima çok daha kullanışlı olurlar. Koyu renk bir oturma grubu enerjinizi olumsuz yönde etkileyebilir. Eğer şık bir salon dekore etmek istiyorsanız birbirinden parlak kumaşlar ve dikkat çekici renk tonları ile üretilmiş çok şık oturma gruplarına rastlayabilirsiniz. Kendi zevkinize ve hayallerinize göre bir oturma grubu sahibi olmak istiyorsanız sizin için hazırladığımız galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Related posts